Vítejte na stránkách SDH Zbraslav

Na těchto stránkách Vám chceme přinášet aktuality z dění v našem sboru, pozvánky na společenské akce a informovat o našich sportovních úspěších. Nejnovější info naleznete také na našem Facebooku.

Obec Zbraslav se nachází na pomezí Jihomoravského kraje a kraje Vysočina na půli cesty mezi Velkou Bíteší a Rosicemi. Neplést tedy s našimi pražskými kolegy .

Sbor byl založen v roce 1895 a všichni se již těšíme na oslavy kulatého výročí, které nás zanedlouho čekají. Každoročně pořádáme také hasičský ples a dětský karneval, sběr elektroodpadu a podaří-li se najít volný termín, kdy neřádí pandemie, i taneční zábavu u hasičky. S FK Zbraslav se pravidelně střídáme v pořádání pouťové zábavy u kulturního domu.

V současné době má sbor 95 členů, z toho je 26 mladých hasičů, 45 mužů a 21 žen. Mimo členů se na našem fungování podílí i rodiče dětí a aktivní nečlenové. Velkou oporou je nám Obec Zbraslav.

Sportovních soutěží se v našem sboru účastní smíšená družstva mladších a starších žáků, juniorů a mužů (A a V). Loni jsme uspořádali závody Žďárské ligy v požárním útoku, které se u nás budou letos opakovat.

Zásahová jednotka má 15 členů s věkovým průměrem 34 let připravených kdykoliv vyrazit k zásahu. K poplachům vyjíždí zhruba patnáctkrát v roce v obci a jejím blízkém okolí. V loňském roce se účastnila také úklidu po tornádu v Nové Vsi na Hodonínsku.

Podrobnější informace naleznete v příslušných sekcích.

27. a 28. 4. 2024 - Obvodní kolo újezd u Rosic

8. 6. 2024 - Taneční zábava

Krátké aktuality

Do fotogalerie byly přidány fotky z plesu a dětského karnevalu.

Do fotogalerie přidány fotky ze zásahu při požárů balíků sena ve Stanovištích 2.10.2023 a z branných závodů v Mokré.

SDH Zbraslav Vás srdečně zve 2. 9. 2023 od hod. na pouťovou zábavu u kulturního domu.

Kompletní program pouťového víkendu ZDE.

Ve fotogalerii bylo přidáno několik fotek ze školení základů zdravotnických znalostí v Tišnově a z dětského odpoledne a zábavy.

Pažit jabloňovského hasičského hřiště byl svědkem historického okamžiku, neboť zde naši muži vybojovali historicky první zlatý kov mužského celku na soutěži Žďárské ligy v požárním útoku. Podrobnosti ZDE.

Gratulujeme.

A těšíme se na další úspěchy!

Ve fotogalerii byly přidány fotky z cvičení zásahu v ZŠ Zbraslav

Ve fotogalerii byly přidány fotky z plesu, karnevalu a ze zkoušek k získání odznaku odbornosti.

V příslušných sekcích byly zveřejněny zprávy o činnosti družstva mužů, působení mládeže a o činnosti jednotky za rok 2022.

V letošním ročníku Žďárské ligy naše soutěžní družstvo opanovalo s velkým náskokem kategorii juniorů a mezi muži na se umístilo na 8. příčce. Gratulujeme k úspěšnému ročníku.

Na závodech v Rudce 28.9.2022 obsadili mladší A 1. místo., starší A 1.místo. A k tomu ještě naši nejmenší 4. místo. Blahopřejeme.