Zásahová jednotka

Činnost zásahové jednotky

Zásahová jednotka má zkratku JSDHO Zbraslav, zřizovatel je obec.

Jednotka vyjíždí k různým mimořádným událostem, nejčastěji v poslední době k technickým pomocem, přičemž se jedná buď o čerpání vody po přívalových deštích či odklízení popadaných stromů při silných větrech a námrazách. Samozřejmě nechybí ani výjezdy k požárům v období sucha, při žních a k požárům komínů, či pomoc při povodních a velkých požárech lesů. Členové zásahové jednotky se neustále vzdělávají, školí a zajímají se o různé akce, které jim přinášejí nové poznání a pomáhají.

Deset členů je proškoleno pro použití izolačního dýchacího přístroje, který pravidelně používají. Všichni absolvovali zdravotní prohlídky. Každý člen z jednotky se zúčastňuje odborné přípravy v rozsahu min. 40 hod. ročně, která je povinná, dle zákona o požární ochraně. Strojníci i velitelé se zúčastňují cyklických školení, která bývají pravidelně na začátku každého roku. Členové jednotky se pravidelně scházejí při výcviku, školení, údržbě techniky i hasičky. Výjezdní čas se nám daří držet okolo pěti minut. (Dle vyhlášky JPOIII je výjezd do deseti minut).


Reportáž o evakuaci obyvatelstva v souvislosti se zneškodňováním nevybuchlé pumy ve Velké Bíteši s účastí naší zásahové jednotky ZDE od času 7:10.

Vytvořte si webové stránky zdarma!