Hasičský sport dospělých v roce 2022

12.01.2023

Sezóna 2022 byla pro naše družstvo mužů a juniorů poměrně úspěšná. Začala, jak už je zvykem Újezdskými závody, které jsme s přehledem vyhráli a odvezli si kýbl piva. Zbraslavskou čest tu taky hájili veteráni ze Zbraslavi, kteří se v disciplíně požárního útoku umístili na 2. místě.

Následně započala Žďárská liga, která byla naším hlavním působištěm.

V kategorii mužů se nám bohužel tento rok nedařilo tak jak jsme před sezónou doufali. Několik smolných závodů a zranění nás nakonec v celkovém pořadí zanechalo až na 8. místě s nejrychlejším časem 17:67, kterého jsme dosáhli právě tady ve Zbraslavi. Nejrychleji sestřelený terč byl sražen v čase 17:05 v Jabloňově, kde to byl nejrychlejší terč závodu. A postaral se o něj Dominik Chalupa z Laviček, kterého jsme si půjčili kvůli zranění našeho pravého proudaře. Nejlepší umístění za muže bylo pak 3. místo na závodech v Hamrech.

V kategorii juniorů nás naštěstí žádné zranění nezastavilo. Hned ze začátku se nám podařilo nasbírat takový počet bodů, že naše celkové vítězství bylo jisté už 3 závody před koncem ligy. Z 11 závodů jsme jich vyhráli 6 a na Meziříčské trati jsme dokonce vytvořili nový juniorský rekord s časem 17:62. K čemuž nám pomohl veterán Laďa Smutný, kterého jsme si museli půjčit kvůli dalšímu zranění.

Kromě Žďárské ligy jsme se tradičně podívali společně se veterány do Střelic. Kde nám jen o pár setin uteklo prvenství a velká bečka piva, a tak jsme se spokojili jen s pořádnou nadílkou klobás. Dále jsme zavítali na Velkou cenu Blanenska do Bořitova. Tam jsme ale bohužel kvůli úmrtí závodníka z jiného týmu neodstartovali, a nakonec jsme reprezentovali Zbraslav v Čechtíně na EMAS Extralize v požárním útoku. Kde jsme zaběhli náš první čas pod 18 vteřin 17:60 což je také náš rekord a chybí nám ještě asi 15 setin k nastolení nového zbraslavského rekordu.