Dorost, muži a ženy v roce 2019

15.01.2020

Zpráva o činnosti družstva dorostu, mužů a žen za rok 2019

Přípravu na tuto sezonu zahájilo družstvo už v říjnu 2018 formou běžeckých tréninků venku a silového tréninku v hale. Přibyli také tři noví členové.

Sestava: Holubíková Lucie koš

Svobodová Radka spoj

Sedmíková Ema stroj

Heller Adam béčka

Kabelka Martin rozdělovač, béčka

Pirochta Stanislav proud, stroj

Nekuda Tomáš proud, koš

Strašák Tomáš spoj

Vala Jan proud, rozdělovač

Nekuda David spoj

Stejně jako loni dorostenci pomohli dospělým týmům žen a mužů vyhrát na Obvodním kole 5. května 2019 v Újezdu u Rosic.

Letos nás na postupových soutěžích reprezentovala pouze Lucie Holubíková. V Hrušovanech na Okresním kole svou kategorii vyhrála a zúčastnila se i kola Krajského.

Družstvo v tomto roce odjelo všech dvanáct závodů Žďárské ligy. Vstup do ligy byl až neuvěřitelně výsledkově povedený, ve Velkém Meziříčí 2. místo za čas 21,98 a v Netíně dokonce poprvé vítězství s časem 21,47. Další závod v Jasenici byl prvním závodem pro Tomáše Strašáka a Honzu Valu a i přes změny sestavy znamenal čas 20,23 znovu 1. místo a hlavně konečně výkon splňující naše představy.

Po těchto kolech se náš tým dostal do vedení v lize, to ale vydrželo jen do druhého dne a závodů v Čikově. Špatné nabrání znamenalo nepovedený pokus v čase 37,02 a 5. místo. Do vedení se dostali Hamry.

Ani další kolo ve Stránecké Zhoři nebylo příliš vydařené, další chyba při nabírání znamenala čas 22,51 a 4. místo. Náladu si družstvo zlepšilo hned druhý den v Lavičkách, pěkným časem 20,33 obsadilo 2. místo a "19ka" opět visela ve vzduchu, respektive u Standy na terči už bylo 19,87.

Druhá polovina závodů ligy začala opět v Netíně pro nás nejlepším dosavadním časem 20,08, to však tentokrát stačilo pouze na 3. místo.

Po prázdninové přestávce jeli junioři do Meziříčka s touhou dát konečně "19ku" a atakovat celkové první místo v lize. Nepříliš povedený pokus 21,74 pro ně znamenal sice 3. místo, ale také další ztrátu v celkovém hodnocení. V neděli v Radostíně to už bylo lepší, napravo 19,71 a celkově 20,26 stačilo na to, aby vyhráli a přiblížili se prvnímu místu na rozdíl 1 bodu.

Poslední 3 kola ligy tedy znamenala velkou šanci urvat celkové vítězství.

Bohužel hned v Jabloňově přišel nepovedený útok 33,60 a 7. místo.

Na předposledním kole v Hamrech se naděje na první nebo druhé místo v celkovém pořadí rozplynula zároveň s utopeným košem v kádi a neplatným pokusem.

Na poslední kolo do Maršovic odjížděli junioři s jistotou celkového 3. místa bez možnosti zlepšení. Pěkný útok 20,24 znamenal 2. místo a spokojenost, Tomáš srazil dokonce 19,51. V závodě zvítězili domácí Maršovice neuvěřitelným časem 18,40 (rychlejší proud 17,80!!!) a zajistili si tím i celkové vítězství v juniorské kategorii

Letošní ročník Žďárské ligy družstvo juniorů zakončilo 12. října slavnostním vyhlášením v Netíně

Dále se družstvo dorostu zúčastnilo 5.října ZPV ve Zbýšově, kde obsadilo 2. místo

V současné době se již družstvo dorostenců připravuje na příští sezonu v naší nové tělocvičně.

Chtěl bych poděkovat všem členům týmu za svůj čas a píli nejen při sportovní reprezentaci sboru a obce, ale také za velkou pomoc při všech brigádách a údržbě hřiště. Poděkování patří i Stanislavu Pirochtovi st. a Petru Sedmíkovi za technickou podporu při trénincích a závodech.

Setkání hasičských rodin

Letošní rok se za podpory SDH Zbraslav a HS Újezd u Rosic uskutečnilo Setkání hasičských rodin. Náplní programu byla exhibice v požárním útoku rodinných týmů. Zúčastnilo se 5 dospělých a 3 dětské týmy. Pořadí dospělých bylo následující:

• Lundovi a Katoličtí z Milešína 18,4
  • Věčeřovi (Doubkovi, Horníčkovi, Šimečkovi a Tomáš Strašák) 25,3